Danes praznuje naše mesto, naš Maribor, svoj praznik.

Na naši šoli smo se odločili ter obeležili ta praznik. V šolski avli smo pripravili razstavo, ki prikazuje znamenitosti Tezna: Stražun in nekdanjo tovarno TAM. Vljudno vas vabimo, da si jo ogledate.

Sporočamo vam tudi, da bodo že drugo leto zapored skupaj z javnimi zavodi in podjetji organizirane številne brezplačne aktivnosti za občanke, občane mesta in vse obiskovalce.

Tudi letos bo nabor aktivnosti pester, dogodki se odvijajo kar dva dni, 19. in 20. oktobra, dogajanje pa se bo zaključilo 20. oktobra ob 18. uri s pohodi na pet mariborskih gričev, kjer bodo ob 19. uri BREZPLAČNI koncerti.

Pohodi se začenjajo na izhodiščnih točkah ob 18. uri, kjer bodo prvi pohodniki prejeli brezplačne naglavne svetilke, na prodaj bodo tudi majice Pokrajinskega muzeja Maribor s pečatnikom mesta Maribor. Prav tako bo med 17. in 23. uro     BREZPLAČEN mestni avtobusni potniški promet.

Čestitke našemu prelepemu mestu!