20. november je pomemben datum, saj je leta 1959 Generalna skupščina Združenih narodov sprejela Deklaracijo o otrokovih pravicah. Prav tako je Skupščina na ta datum leta 1989 sprejela Konvencijo o otrokovih pravicah.

Na svetovni dan otrok praznujemo ravno rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah – najpomembnejšega dokumenta za otroke, zaradi katerega danes milijoni otrok živijo bolje. Kljub temu pa številni izzivi ostajajo. V tem trenutku po svetu številni otroci trpijo v vojnah, revščini in prisilnem delu, namesto da bi hodili v šole, preživljali čas z družino in se brezskrbno igrali na igriščih.

Vljudno vabljeni učenci in starši k ogledu razstave, kateri so svoj pečat dali tudi učenci priseljenci iz različnih držav s svojimi risbami dlani in zapisi v maternem jeziku.